loading spinner

REMS Magnum 4010 R ½" – 2" L-T stacionární závitořez

144 474,00 Kč
S DPH

Obsahuje: Závitořezný stroj s přepólovatelným kondenzátorovým motorem 230 V, 50 Hz, 2100 W; závitořezná hlava R ½"-2"

Počet
Skladem

REMS Magnum
Lehké provedení L-T s odnímatelnou, velkou vanou na olej a nádobou na třísky. Robustní, kompaktní vysoce výkonný stroj na řezání závitů, odřezání trubek, odhrotování, výrobu vsuvek, výrobu obvodových drážek válcováním. Pro instalaci, pro dílny pracující s kovem, průmysl. Na stavenistě i do dílny.

Princip práce
​Otáčející se materiál – stojící nástroje.

Konstrukce
Robustní, na staveniště vhodná konstrukce. Výhodné rozměry, výhodná hmotnost, např. REMS Magnum 3000 L-T váží pouze 79 kg. Velký pracovní prostor a prostorná nádoba na třísky. Plocha na odkládání nářadí. Na pracovní stůl, podstavec nebo pojízdný podvozek s plochou na odkládání materiálu, jako příslušenství, pro jednoduchý transport, optimální pracovní výšku a stabilní postoj.

Pohon
Výjimečně silný a rychlý, např. závit R 2” vyrobí jan za 15 s. Převodové ústrojí, běžící v uzavřené olejové lázni, nevyžaduje žádnou údržbu.

Přepólovatelný kondenzátorový motor 230 V, 50 Hz, 2100 W. 20/10 min-1, i při plném zatížení. Velm tichý chod.

Pro práci je vhodný bezpečnostní spínač s nouzovým vypínačem, 2 stupňový, během práce jej lze proto zatížit celou váhou těla.

Automatické upínací sklíčidlo
Osvědčené rychloupínací sklíčidlo, samozesilájící, proto se trubka neprotáčí. Velký odstup mezi upínacím sklíčidlem a ustřeďovacím sklíčidlem zaručuje bezpečné uchycení dlouhých trubek. Zadní ustřeďovací sklíčidlo pro nastavování materiálu.

Automatické chlazení a mazání
Robustní, osvědčená pumpa na olej s vysokým čerpacím výkonem. Optimalizovaný, multilaterální přívod oleje závitořeznou hlavou přímo do řezu zaručuje čistý závit a delší životnost závitořezných čelistí, převodů a motoru.

Univerzální automatická závitořezná hlava
Pouze jedna univerzální automatická závitořezná hlava pro všechny druhy závitů od 1/16 – 2" a od 21⁄2 – 4" také pro dlouhé závity, otevírá se automaticky, s auto- matikou délky závitu pro kónické závity. 6 závitořezných čelistí 21⁄2–4" způsobuje výhodné rozdělení řezací síly na trubku, výsledný závit je proto kulatý a čistý. Rychlé, jednoduché nastavování velikosti závitu. Přehledná stupnice velikostí závitů. Jednoduchá a rychlá výměna závitořezných čelistí pomocí zasakovacího mechanizmu v držáku závitořezných čelistí.

Závitořezné čelisti
Osvědčené, nezničitelné kvalitné závitořezné čelisti REMS s optimální geometrií břitu zaručují super lehké nařezávání, jednoduché řezání závitu a čistý závit. Závitořezné čelisti se vyrábějí z odolné, zvlášť kalené speciální oceli, zaručující extrémně dlouhou životnost. Dokonale kulaté a čisté závity do 4" pomocí 6 závitořezných čelistí.

Odřezávač trubek
Samovystřeďovací. Stabilní rameno z kované oceli. Ergonomický, široký úchyt pro silný přísuv vřetena. Zvlášt’ kalené řezné kolečko z osvědčené, velimi odolné REMS oceli určené pro závitořezné nože zaručuje dlouhou životnost.

Zařízení na vnitřní odhrotování trubek
Stabilní, snadno obsluhovatelné odhrotovávací zařízení s měnitelnou polohou odhrotování. Speciálně kalené a speciálně vytvořené odhrotovací ostří zaručuje snadné odhrotování a extrémně dlouhou životnost. 2-řezné pro optimální odchod třísek, především při malých velikostech trubek.

Sady nářadí
Pro 21⁄2–4" a pro 1⁄4–2" vždy 1 kompletní sada nástrojů, přizpůsobená pro odpovídající rozsah řezání s univerzální automatickou závitořeznou hlavou, odřezávačem trubek, zařízením na vnitřní odhrotování trubek, přítlačnou pákou, závitořeznými čelistmi.

Závitořezné oleje
REMS Sanitol a REMS Spezial. Vyvinuty speciálně na řezání závitů. Vyznačují se velmi vysokými mazacími a chladícími účinky. Bezpodmínečně nutné na dosažení čistého závitu a zajištění delší životnosti závitořezných čelistí, nástrojů a strojů.

Výroba vsuvek
Racionálně s automatickým vnitřním upínáním s REMS Nippelfix ½–2” (4”) s manuálním vnitřním upínáním s REMS Nippelspanner ⅜–2”.

Podpěry materiálu
Výškově přestavitelné podpěry materiálu REMS Herkules a REMS Herkules Y.

REMS výroba obvodových drážek
Robustní, kompaktní zařízení na výrobu obvodových drážek s olejovým hydraulickým posunem k drážkování trubek pro spojovací systémy trubek DN 25–200 (300), 1–8” (12”).

1000139

Specifické reference