loading spinner

REMS Magnum 4020 R 2½" - 4" T stacionární závitořez

206 063,00 Kč
S DPH

Obsahuje: Závitořezný stroj s přepólovatelným třífázovým motorem 400 V, 50 Hz, 2000 W; závitořezná hlava R 2½"-4"

Počet
Skladem

REMS Magnum
Provedení T s integrovanou, ještě větší vanou na olej a nádobou na třísky. Robustní, kompaktní, vysoce výkonný stroj na řezání závitů, odřezání trubek, odhrotování, výrobu vsuvek, výrobu obvodových drážek válcováním. Pro instalaci, pro dílny pracující s kovem, průmysl. Na stavenistě i do dílny.

Princip práce
​Otáčející se materiál – stojící nástroje.

Konstrukce
Robustní, na staveniště vhodná konstrukce. Výhodné rozměry, výhodná hmotnost, např. REMS Magnum 3000 L-T váží pouze 79 kg. Velký pracovní prostor a prostorná nádoba na třísky. Plocha na odkládání nářadí. Na pracovní stůl, podstavec nebo pojízdný podvozek s plochou na odkládání materiálu, jako příslušenství, pro jednoduchý transport, optimální pracovní výšku a stabilní postoj.

Pohon
Výjimečně silný a rychlý, např. závit R 2” vyrobí jan za 15 s. Převodové ústrojí, běžící v uzavřené olejové lázni, nevyžaduje žádnou údržbu.

Přepólovatelný třífázový motor 400 V, 50 Hz, 2000 W. 20/10 min-1, i při plném zatížení. Velmi tichý chod.

Pro práci je vhodný bezpečnostní spínač s nouzovým vypínačem, 2 stupňový, během práce jej lze proto zatížit celou váhou těla.

Automatické upínací sklíčidlo
Osvědčené rychloupínací sklíčidlo, samozesilájící, proto se trubka neprotáčí. Velký odstup mezi upínacím sklíčidlem a ustřeďovacím sklíčidlem zaručuje bezpečné uchycení dlouhých trubek. Zadní ustřeďovací sklíčidlo pro nastavování materiálu.

Automatické chlazení a mazání
Robustní, osvědčená pumpa na olej s vysokým čerpacím výkonem. Optimalizovaný, multilaterální přívod oleje závitořeznou hlavou přímo do řezu zaručuje čistý závit a delší životnost závitořezných čelistí, převodů a motoru.

Univerzální automatická závitořezná hlava
Jen jedna univerzální automatická závitořezná hlava pro všechny druhy závitů, od 1/16 –2” a od 2½–4” také pro dlouhé závity, otvírá sa automaticky, s automatikou délkou závitu pro kónické závity. 6 závitořezných čelistí 2½–4” způsobuje výhodné rozdělení řezací síly na trubku, výsledný závit je proto kulatý a čistý. Rychlé, jednoduché nastavení velikosti závitu. Přehledná stupnica velikostí závitů. Jednoduchá a rychlá výměna závitořezných čelistí pomocí zaskakovacího mechanismu v držáku závitořezných čelistí.

Závitořezné čelisti
Osvědčené, nezničitelné kvalitné závitořezné čelisti REMS s optimální geometrií břitu zaručují super lehké nařezávání, jednoduché řezání závitu a čistý závit. Závitořezné čelisti se vyrábějí z odolné, zvlášť kalené speciální oceli, zaručující extrémně dlouhou životnost.

Odřezávač trubek
Samovystřeďovací. Stabilní rameno z kované oceli. Ergonomický, široký úchyt pro silný přísuv vřetena. Zvlášt’ kalené řezné kolečko z osvědčené, velimi odolné REMS oceli určené pro závitořezné nože zaručuje dlouhou životnost.

Zařízení na vnitřní odhrotování trubek
Stabilní, snadno obsluhovatelné odhrotovávací zařízení s měnitelnou polohou odhrotování. Speciálně kalené a speciálně vytvořené odhrotovací ostří zaručuje snadné odhrotování a extrémně dlouhou životnost. 2-řezné pro optimální odchod třísek, především při malých velikostech trubek.

Sady nářadí
pro 2½–4” a pro ¼–2” vždy kompletní sada nástrojů, přizpůsobená na odpovídající rozsah řezání s univerzální automatickou závitořeznou hlavou, odřezávačem trubek, zařízením na vnitřní odhrotování trubek, přítlačnou pákou, závitořeznými čelistmi..

Závitořezné oleje
REMS Sanitol a REMS Spezial. Vyvinuty speciálně na řezání závitů. Vyznačují se velmi vysokými mazacími a chladícími účinky. Bezpodmínečně nutné na dosažení čistého závitu a zajištění delší životnosti závitořezných čelistí, nástrojů a strojů.

Výroba vsuvek
Racionálně s automatickým vnitřním upínáním s REMS Nippelfix ½–2” (4”) s manuálním vnitřním upínáním s REMS Nippelspanner ⅜–2”.

Podpěry materiálu
Výškově přestavitelné podpěry materiálu REMS Herkules a REMS Herkules Y.

REMS výroba obvodových drážek
Robustní, kompaktní zařízení na výrobu obvodových drážek s olejovým hydraulickým posunem k drážkování trubek pro spojovací systémy trubek DN 25–200 (300), 1–8” (12”).

1000147

Specifické reference