loading spinner

REMS Unimat 77 průmyslový závitořez - pneumatické sklíčidlo

740 399,00 Kč
S DPH

Poloautomatický vysoce výkonný stroj k ekonomickému řezání šroubových a trubkových závitů. Olejovo-hydraulické/pneumatické upínací sklíčidlo.

Počet
Skladem

Poloautomatický vysoce výkonný stroj k ekonomickému řezání šroubových a trubkových závitů. Pro průmyslovou výrobu, pro dílny pracující s kovem, instalaci.

Princip práce
Stojící materiál – otáčející se závitořezná hlava.

Konstrukce
Kompaktní, robustní konstrukce na trvalý chod. Závitořezná hlava s přebrousitelnými tangenciálními hřebínkovými závitořeznými čelistmi v samovystřďovacím systému držáků. Po lehkém naříznutí pomocí posuvné páky a převodu ozubnice samostatný posun závitořeznej hlavy (žádný vodící závit). Svařený, stabilní podstavec stroje s bohatě dimenzovaným prostorem na olej a velkou, vyjímatelnou zásuvkou na třísky.

Pohon
Robustní šnekové soukolí a 2-stupňový přepínací čelní ozubený převod. Osvědčený, speciálně pro řezání závitů určený, přepólovatelný trojfázový motor se silným tahem, 2000/2300 W, s ochranou proti přetížení. Přepínač pro změnu otáčení pro pravé a levé závity. 4 otáčky závitořeznej hlavy 50, 25, 16, 8.¹/min.

Upínací zařízení
Stabilní, proti tlaku odolné, samovystreďovací univerzální sklíčidlo pro celý rozsah upínání se speciálně ozubenými a kalenými upínacími čelistmi (2 sady). Volitelně manuální upínání nebo olejovo hydraulicko-pneumatické s ovládaním nožním spínačem (tlak 6 bar).

Automatické mazání a chlazení
Robustní, osvědčená, elektrická pumpa na olej s vysokým čerpacím výkonem. Dostačující zásobení závitořezným olejem zaručuje čistý závit a delší životnost závitořezných čelistí, převodů a motoru.

Univerzální automatická závitořezná hlava
Pouze jedna univerzální automatická závitořezná hlava pro všechny druhy závitů. Jemné nastavení průměru závitu pomocí vřetena se stupnicí. Závitořezná hlava se automaticky zavírá a otvírá při dosažení nastavené délky závitu. Všechny závity je možné řezat v rámci jednoho pracovního chodu. Kopírovací zařízení pro kónické závity. Místo výměny řezacích sad ještě racionálnější práce pomocí rychlovyměnitelných univerzálních automatických závitořezných hlav.

Závitořezné čelisti
Osvědčené přebrousitelné REMS tangenciální hřebínkové závitořezné čelisti, s optimální geometrií břitu, garantují super snadné nařezávání, lehké řezání závitu a čisté závity. Hřebínkové závitořezné čelisti z velmi odolné, zvlášť kalené speciální nástrojové oceli pro materiály do 500 N/mm². HSS hřebínkové závitořezné čelisti pro těžko třískově obrobitelné materiály nad 500 N/mm². Hřebínkové závitořezné čelisti jsou uchyceny ve speciálním systému držáků. Závitořezné čaelisti a držák tvoří řezací sadu.

Závitořezné oleje

REMS Sanitol a REMS Spezial. Vyvinuty speciálně na řezání závitů. Vyznačují se veľmi vysokými mazacími a chladícími účinky. Bezpodmínečně nutné na dosažení čistého závitu a zajištění delší životnosti závitořezných čelistí, nástrojů a strojů.

Výroba vsuvek
Racionálně s automatickým vnitřním upínáním s REMS Nippelfix ½–4” nebo s manuálním vnitřním upínáním s REMS Nippelspanner ⅜–2” .

Podpěry materiálu
Výškově nastavitelné podpěry materiálu REMS Herkules a REMS Herkules Y.

1000149

Specifické reference